Siyonist işgalciler Batı Şeria'da 2 evi yıktı

Siyonist işgalciler, Filistin'in Batı Şeria şehrinde bulunan 2 evi yıktı. Yıkılan evlerden biri mahkum Asım El Bergusi'ye ait olduğu belirtildi.

Siyonist rejimin Filistin'deki işgali devam ediyor. İşgalci askerler tarafından Batı Şeria'da bulunan Ramallah'ın batısında Kober adındaki köyde Filistinli mahkûm Asım El Bergusi'nin ve bir Filistinlinin evini yıktı.  

Bergusi'nin ailesi,  geçtiğimiz pazartesi günü işgal mahkemesinin yıkım kararına itiraz etmişti. Evin yıkılması esnasında köyün gençleri olayı engellemek için eylem düzenledi. İşgal güçleri, eyleme gerçek mermilerle karşılık verdi.   

Asım El Bergusi geçen ocak ayında "Givat Asaf" adında bir askeri karakola silahlı saldırı düzenlediği ve saldırı sonucu iki işgalci askerin ölümünden bazılarınınsa yaralanmasından sorumlu tutulduğu için tutuklanmıştı.

Asım, ayrıca geçtiğimiz kasım ayında öz kardeşi şehit Salih El Bergusi ile birlikte Ramallah'ın doğusunda olan Afra yerleşim yeri yakınında 7 işgal askerini yaralamaktan da yargılanıyor. (Zeyd Varol-İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler