STK'lar Afganistan ve Filistin'deki katliamı kınadı

​Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde faaliyette bulunan STK'lar, ABD ve siyonit işgalcilerin katliamlarını kınadı.

Cuma namazın ardından Kışla Camisi'nde bir araya gelen STK'lar, emperyalist ABD'nin Afganistan'ın Kunduz vilayetinde Kur'an talebelerine yönelik düzenlediği hava saldırısı ile siyonist işgalcilerin Filistin'deki saldırılarını lanetledi.

Toplanan grup adına basın açıklamasını Çetin Güren okudu. Güren, İslam ülkeleri bir araya gelerek tedbir almadığı müddetçe katiller tarafından Müslümanlar katledilmeye devam edileceğini belirtti.

Güren, "Afganistan’ın Kunduz vilayetinde ABD jetleri hafızlık mezuniyet töreni sırasında bir medreseyi vurarak 100’ün üzerinde Kur’an hafızını katletmiştir. Müslüman katliamları kalbimizi daraltıyor, nefes alamıyoruz. Emperyalizmin ne kadar acımasız olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Hafızların katliamı, İslâm düşmanlığının geldiği son noktayı gösteriyor. 500 kişinin katıldığı tören sırasında bazı Taliban liderlerinin de toplantıya katıldığı gerekçesiyle vurulan medrese de 100 hafız şehit olurken, çoğunluğun sivil olduğu belirtiliyor. Törene kim gelirse gelsin, sivillerin öldürülmesine karşıyız. Orada sivillerin de olduğu bilindiği halde ayırt etmeksizin medresenin vurulması insanlık suçudur. Çocuk yaştaki hafızlar katledilmiştir. Burada İslâm düşmanlığının aleni olarak ortaya çıktığı görülmektedir.  Bu bir savaş suçudur. Müslümanlara yönelik katliamı şiddetle ve nefretle kınıyoruz." dedi.

Siyonist işgalcilerin katliamlarını hatırlatan Güren, "Filistin topraklarındaki terörist israil işgaline karşı direnişin sembolü haline gelen toprak gününün 42'nci yılında 'Büyük Dönüş Yürüyüşü' için Müslümanlar Gazze’de sınıra doğru harekete geçti. Terörist israil, dev kalabalığın üzerine vahşice ateş açtı, 12 kişi şehit oldu, 500 kişi de yaralandı." ifadelerini kullandı.  

ABD'nin "demokrasi" adı altında gittiği her şehire katliam, kan ve göz yaşı götürdüğünü söyleyen Güren, "Kendisini dünyanın jandarması gören, güya gittiği ülkelere demokrasi götürdüğünü iddia eden katil Amerika, Müslüman kanıyla beslenirken, bazı İslâm devletlerinin emperyalist, yamyam, Müslüman katili Amerika ile işbirliği yapmasını kabul edemiyoruz. İslâm coğrafyasında Allah’ın verdiği yeraltı ve yerüstü zenginliklere göz diken katil Amerika, İslâm coğrafyasını kana bulayarak kaostan yararlanmak ve zenginliklerini tek başına yönetmek ve emperyalizmin hizmeti için kullanmak amacıyla her yolu mubah görüyor." ifadelerini kullandı.

"Emperyalist Amerika şeytanlığıyla Müslümanları katlediyor"

Güren son olarak şunları kaydetti: "Basından ve uluslararası kuruluşların raporlarından edindiğimiz bilgilere göre Afganistan’da sivillere karşı herhangi bir tedbir alınmamakta ve siviller doğrudan hedef alınmaktadır. Emperyalist Amerika şeytanlığıyla Müslümanları katlediyor. Bütün İslâm coğrafyasında siviller hedeftedir. Bu da gösteriyor ki Müslümanlar, kendilerini özgürlükçü gösteren katillerin doğrudan hedefidir. İslâm ülkeleri bir araya gelerek tedbir almadığı müddetçe bu alçak katiller tarafından Müslümanlar öldürülmeye devam edilecektir. Şeytanın şerrinden Allah’a sığınıyoruz! Çocuk yaştaki hafızları ve diğer sivilleri acımasızca katleden İslâm düşmanı, Müslüman kanıyla beslenen alçak ve şer odağı, işgalci ve terörist sevici, teröristleri besleyen, terör devleti kurmak isteyen, İslâm coğrafyasının bugünkü halinin tek sorumlusu ABD’nin akıttığı kanlarda boğulmasını Allah’tan temenni ediyoruz. Ey katil Amerika! Paramparça olup, Müslümanların önünde diz çöküp hesap vereceğin günleri Allah Müslümanlara göstersin."  (Sabri Acet-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler