Süleymaniye ve Halepçe'de yüzbinlerce öğrenci

Irak Kürdistan'ın Süleymaniye ve Halepçe'de şehirlerinde öğretmenlerin grevi nedeniyle 500 binin üzerinde öğrenci sınavlara giremedi.

Irak Kürdistan'ın Süleymaniye ve Halepçe'de şehirlerinde öğretmenlerin maaşların ödenmemesi gerekçesiyle yaptığı grev nedeniyle 500 binin üzerinde öğrenci sınavlara giremedi.

Eğitim Bakanı Pıştiwan Sadık konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Erbil ve Duhok şehirlerindeki okullarda birinci dönem sınavlarının bugün başladığını ve yaklaşık bir milyon öğrencinin sınavlara girdiğini aktardı.

Süleymaniye ve Halepçe şehirlerinde ise sınav durumuna ilişkin Sadık, şunları kaydetti: "Sadece Süleymaniye'deki özel okullarda sınav yapıldı. Genel olarak kentte toplam 700 bin öğrenciden sadece 100 bini sınava girdi. Süleymaniye Eğtim Müdürü ile görüştük. Onlar sınavların yapılması için bir proje hazırlamışlar. O bölgede de sınavların aynı anda yapılması için çalışacağız."

Irak Kürdistanı'nda Süleymaniye, Halepçe iller başta olmak üzere birçok yerde eğitim-öğretimin başladığı ekim ayından bu yana maaşların verilmemesinden dolayı boykot yapılarak okullar açılmamış, protesto gösterileri düzenlenmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler