Sur Belediye Başkanı Özkan muhtarlarla buluştu

Diyarbakır'da Sur İlçe Belediye Başkanı Bilal Özkan, ilçeye bağlı mahalle ve köylerin muhtarlarıyla bir araya geldi.

İçişleri Bakanlığı tarafından Diyarbakır'ın Sur İlçe Belediye Başkanlığına görevlendirilen Sur Kaymakamı Bilal özkan, ilçeye bağlı mahalle ve köylerin muhatlarıyla yemekte bir araya geldi.

özkan'a buluşmada çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Diyarbakır'da bulunan AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ve milletvekilleri eşlik etti.

Burada muhtarlara hitap eden özkan, muhtarları vatandaşın temsilcisi olarak gördüklerini belirtti.

Muhtarlara mahallelerindeki kilit taşı, su şebekesi ve köy yolu sorunlarını 2019'a kadar bitirme sözü veren özkan, "Muhtarlarımızın malum terör olaylarından dolayı haklı talepleri var. Biz de istedik ki burada talepler birinci elden dinlensin ve hızlı çözüm bulunsun. Çünkü biz muhtarları vatandaşların temsilcisi olarak görüyoruz. Siz kıymetli Sur halkına hizmet etmek boynumuzun borcudur. İnşallah muhtarlarla daha sık bir araya gelip hizmet üretimi noktasında daha hızlı hareket ederek vatandaşlarımızın kanayan yaralarını bir nebze olsun sararız." dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal ise "Bunlar ısrarla Kürt halkının temsilcisi olduklarını belirtiyorlardı. Oysa bugün anlaşılıyor ki bunların derdi çözüm falan değil. Kendi şehirlerini yakıp yıktılar. Kendi insanlarını mağdur ettiler. Bin bir meşakkatle sürdürdüğümüz Çözüm Süreci'ni, Esad'ın onlara vadettiği Kuzey Suriye için sabote ettiler. Şimdi de yıllarca 'Bu sistem dilimizi engelledi, kimliğimizi yok saydı.' demelerine rağmen bugün sistemin korunması yönünde tavır alıyorlar." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler