Sur'daki  çatışmalarda kolluk güçlerinden 11 kişi yaralandı

Sur ilçesinde PKK'liler ile çıkan çatışmada 6'sı polis 5'i asker olmak üzere toplam 11 kişinin yaralandığı bildirildi.

Diyarbakır'ın sokağa çıkma yasağının devam ettiği Sur İlçesi'nde PKK ile kolluk güçleri arasında çıkan çatışmalarda 6'sı polis 5'i de asker olmak üzere toplam 11 kişi yaralandı. Hastanelerde tedavi altına alınan yaralıların hayati tehlikeleri bulunmadığı belirtildi.

Diyarbakır'ın merkez Sur İlçesi'nde barikatların kaldırılması ve kazılan çukurların kapatılması için 12 Aralık'ta konulan süren sokağa çıkma yasağı devam ederken, çatışmalar da sürüyor.

Dün sabah saatlerinde ilçede PKK'liler, tuzakladıkları 2 el yapımı patlayıcıyı uzaktan kumanda ile infilak ettirdi. Patlamanın ardından polis ile PKK'liler arasında çatışma çıktı.

Meydana gelen çatışmalarda 6 polis, 5 asker olmak üzere toplam11 kişi yaralandı. Yaralı asker ve polisler kentteki çeşitli hastanelere sevk edilirken, göğsünden kurşunla yaralanan bir polis ile patlama sırasında bacağına şarapnel parçası isabet eden bir asker ise ameliyata alındı. Tedavi altına alınan güvenlik güçlerinin sağlık durumlarının iyi olduğu ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi. (M. Sıddık Bilge – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler