​Şanlıurfa Valiliği, Suriye'den kaçan 2 PKK'linin teslim olduğunu açıkladı.

Suriye'den kaçan 2 PKK'li Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde teslim olduğu belirtildi. Teslim olan PKK'lilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edildiği ifade edildi.  

Konuyla ilgili Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “2013 yılında örgütün sözde kırsal alanında katılım yaparak Suriye de silahlı örgütsel faaliyet gösteren bir şahıs ile yine 3 yıl önce terör örgütüne katılarak Suriye de örgüt üyesi olarak faaliyet gösteren bir şahıs olmak üzere toplam 2 şahıs, Akçakale ilçesinde teslim olmaları sağlanmıştır.” denildi.

Açıklamanın devamında örgüt içerisinde faaliyet gösterilen şahısların aileleri ile görüşüldüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi: “Teslim olan şahısların vermiş olduğu ifadelerde genel olarak sivil halkın PKK-KCK-YPG- PYD terör örgütünden kaçmak istedikleri yerel halkın ise örgütü istemedikleri beyanlarında bulunmuşlardır. Şahıslar işlemleri için adli makamlara sevk edilmişlerdir.” (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler