Suriyeli baba YPG’liler tarafından vuruldu

Suriye’de bulunan çocuklarını aldıktan sonra sınırı geçerek Türkiye'ye gelmeye çalışan Suriyeli bir baba, YPG’nin açtığı ateş sonucu yaralandı.

Suriye'deki çocuklarını aldıktan sonra Kızıltepe Nusaybin yolu üzerinde bulunan Mardin üç yolu karşısında kaçak yoldan sınırdan geçmeye çalışan evli ve 8 çocuk babası Suriyeli Abdüsselam İbrahim (38) YPG'lilerin kendisine ateş açması sonucu sol ayağına isabet eden kurşunla yaralandı.

Mardin'in ömerli (Omériyan) ilçesinde ikamet eden Abdüsselam İbrahim, Suriye'nin Halep kentinde kalan çocuklarını Türkiye'ye getirmek için Suriye'ye gitti. Çocuklarını aldıktan sonra Kızıltepe-Nusaybin yolu üzerinde bulunan Mardin üç yolu karşısında sınırdan Türkiye'ye kaçak geçiş yapmak için sınıra doğru gelirken o bölgede bulunan YPG'liler tarafından kendisine ateş açıldı. Açılan ateş sonucu sol ayağına aldığı kurşunla yaralanan İbrahim, haber verilmesi üzerine ambulansla Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Konuyla ilgili İlke Haber Ajansına (İLKHA) açıklamada bulunan Suriyeli mülteci İbrahim şunları söyledi:

"Ailece yaklaşık 10 senedir Mardin'in ömerli ilçesinde ikamet ediyorum. 8 çocuğum var çocuklarım eğitimlerini Suriye'de görüyorlar bende çocuklarımı almak için Suriye'ye gittim. Dönüşte çocuklarımla beraber Kızıltepe-Nusaybin yolu üzerinde bulunan Mardin üç yolu karşısında Suriye tarafından Türkiye'ye geçiş yapmak için sınıra doğru gelirken o bölge YPG'lilerin kontrolündedir. YPG askerleri tarafından bana ateş açıldı. Sol ayağımdan yaralandım. Daha sonra Türkiye tarafına geçişim yapıldıktan sonra Ambulansla beni hastaneye getirdiler. Yaralanan ayağıma ilk müdahale yapıldı sonra ayağımı ameliyat edecekler." diye konuştu. (Mehmet Aslan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler