Suriye’ye kış yardımı

Memur- Sen Bursa Temsilciliği ve Bursa İHH Şubesi tarafından Suriye halkına içinde; gıda, battaniye ve giyim malzemesi bulunan 5 TIR yardım gönderildi.

Memur-Sen Bursa Temsilciliği ve İnsan Hak ve İHH tarafından yaklaşık olarak 4 yıldır iç savaş yaşanan Suriye'ye gıda, giyim battaniye ve ısınma malzemelerinin olduğu 5 TIR yardım gönderildi.

İHH Bursa Şube Başkanı Hüseyin Kaptan, "Milyonlarca insan vatanlarından kopartılarak mülteci konuma düşürüldü. Bir o kadarı da kendi yurtlarında esir hayatı yaşamak zorunda bırakıldı."dedi.

"Kış kapıda, insanlar çok zor durumda, özellikle de çocuklar."şeklinde devam eden Kaptan, "Acil lazım olan battaniye yatak, yakacak, çocukların eğitimi için kırtasiye vb. yardımlarımızı bugün inşallah bölgeye göndereceğiz."ifadelerine yer verdi.

İHH Suriye Yetim koordinatörünün kendisine daha 6 aylık olan bir bebeğin geçen gün soğuktan donarak öldüğünü söylediğini belirten Kaptan, ölen bebeğin sorumluluğunun herkeste olduğunu ve bu sorumluluğun hepimizin olduğuna dikkat çekti.

TIR'ları uğurlama programında konuşan Memur-Sen Bursa şube Başkanı Numan Şeker ise şuan havanın tahminen 10 derece olduğunu söyleyerek, "Şimdi üstümüzde ki ceketleri çıkarıp atletlerimizle duralım. Ve şuanda orada, bu soğukta yağmurun altında çocuklar barınacakları bir yer yok. Bir de kendi çocuklarımızı düşünelim o halde olsalar ne yapardık. İşte onu yapalım."ifadelerine yer verdi.

Yapılan duadan sonra yardım TIR'ları Suriye'ye gitmek üzere yola çıktı.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler