Susa şehitleri bugün anılacak

Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa köyünde PKK tarafından camide katledilenler için bugün anma etkinliği düzenlenecek.

PKK'nin 26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa (Yolaç) köyünün camisinde gerçekleştirdiği katliamda şehit olanlar için bugün anma programı düzenlenecek.

Silvan ilçe merkezinde faaliyet gösteren Susa Mazlumları ve Mağdurları Anma, Anlama, Yaşatma Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Susa-Der) yetkilileri, anma etkinliğinin Ramazan bayramının 2'nci günü yapılacağını açıklamıştı.

Buna göre, saat 15.30'da Susa Camii ve şehitlerin mezarlığına ziyaret gerçekleştirilecek. Saat 17.00'de ise anma programı başlayacak.

26 Haziran 1992 tarihinde Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Susa (Yolaç) köyüne asker kılığında gelen PKK'liler, camide bulunan Hüseyin Çetinkaya, Abdülhalik Ugaş, Hacı Ahmet Kantar, Emin Fidancı, Zeki Fidancı, Medeni Fidancı, Said Fidancı, Meki Fidancı, Muhammed Ali Uslu ve Adnan Kantar'ı kurşuna dizerek katletmişlerdi. (M. Sıddık Bilge, Emrah Deniz - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler