Tarsus'ta 15 yaşındaki kız kaçırıldı iddiası

Mersin'in Tarsus ilçesinde 15 yaşındaki kızlarının kaçırıldığını iddia eden baba ve anne, savcılığa giderek şikâyette bulundular.

Tarsus'un Akgedik Mahallesinde ikamet eden Mustafa Tilev (50) ve Cemile Tilev (43) 15 yaşındaki Mihriban isimli kızlarının dün akşam saatlerinde evlerinden kaçırıldığını belirterek Tarsus Adliyesine gelerek savcılığa şikâyette bulundular.

Savcılık çıkışında gazetecilere konuşan baba Mustafa Tilev, "Kızım daha 15 yaşında neyin ne olduğunu bilmiyor. Biz evladımızı istiyoruz. Büyüklerimize, adalete sığınıyoruz. Kızımın yaşı küçük, bundan yuva kurulmaz bu daha sabi. Akşam yemekten sonra kızıma ben çay koymasını söyledim. Bundan 10 dakika sonra kızıma seslenince ses vermedi. Her yere baktık bulamadık. Meğerse tanıdık iki kişi arkada kapıdan gelmiş kızımı kandırarak alıp götürmüşler. Ben kızımın sağ salim getirilmesini istiyorum." dedi.

Kızının daha küçük olduğunu söyleyen anne Cemile Tilev ise "Kızım daha 15 yaşında bu kanuna sığmaz. Eğer sığmış olsaydı âmin derdim. Bu olacak iş mi! Benim kızımı iki kardeş gelip kandırıp arabayla kaçırıyorlar. Biz şikâyetçiyiz. Kızımız sağ salim bulunmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Anne ve babanın yaptığı şikâyetin ardından savcılığın olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler