Tarsus'ta kaçak içki imalathanesine baskın

Mersin'in Tarsus ilçesinde kaçak içki imalathanesine yapılan baskında piyasaya sürülmek üzere hazırlanmış litrelerce içki ele geçirdi.

Tarsus'ta kaçak imalathanede içki üretilerek Adana, Mersin ve çevre illere sevkiyatının yapıldığı istihbaratının alınması üzerine bir depoya baskın yapıldı.

Söz konusu depoda şişelere içki dolduran ve ambalajlayan A.A. (51), Ü.B. (25), isimli şahıslar suçüstü yakalanırken, yapılan aramada; 1 adet 1000 litrelik içinde "sahte rakı" dolu tank, piyasa sürülmek üzere olan 250 adet "sahte rakı" dolu şişe, 156 adet 70 cc' lik "sahte rakı" dolu şişe, 15 adet 150 cc'lik "sahte rakı" dolu şişe, 4000 adet üzerinde piyasada rağbet gören rakı markalara ait etiketler bulunan boş şişe, 4 bidon dolusu "sahte rakı" üretiminde kullanılan ham madde, çok sayıda sahte rakı kapağı ve dolum yaparken kullanılan filtre ve hortumlar ele geçirildi.

Polisin olayla ilgili soruşturmasının sürdüğü belirtilirken, imalat hane sahibi S.U'nun (65) ise yakalanması için çalışma başlatıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler