“Tatilde çocuklarımızı camilere ve Kur’an kurslarına gönderelim”

Okulların yaz tatiline girmesiyle birlikte velilere seslenen eğitimciler, tatilde öğrencilerin camilere ve Kur’an kurslarına gönderilmesi gerektiğini belirttiler.

12 Haziran itibariyle karnelerini alarak 3 aylık yaz tatiline giren öğrencilerin camilere ve Kur'an kurslarına gitmesini tavsiye eden eğitimciler, öğrenci velilerine çağrıda bulundu.

Okulların tatil olduğunu ve öğrencilerin yaz tatiline başladığını belirten Şuurlu öğretmenler Derneği (öğ-Der) Gaziantep Şube Başkanı Levent İlhan, öğrenci velilerine çağrıda bulunarak, çocuklarını Kur'an ve Peygamberimizin ahlakı ile ahlaklanmaları için muhakkak Kur'an kurslarına ve camilere göndermesini tavsiye etti.

Peygamber Efendimizin "Sizin en hayırlınız Kuran öğrenen ve öğretendir" hadisi gereği Kur'an'ı hem okuyan ve hem de okutanın feyiz ve bereketinden istifade edeceğini müjdelediğini dile getiren İlhan, "Kur'an'ı Kerimi öğrenen ve öğretenin en hayırlı olduğunu bildiğimiz inancı ile yaz tatilinde öncelikle öğrencilerimizin Kur'an dersi almalarını istiyoruz." dedi.

"Yaz tatilinde öncelikle öğrencilerimizin Kur'an dersi almalarını istiyoruz"

Şuurlu öğretmenler Derneği olarak ahlak ve maneviyatı öncelediklerini dile getiren İlhan, "Buradan çağrımız öğrenci ve öğrenci velilerinedir. öğrencilerimiz Kur'an'ı Kerimi öğrenen ve öğretenin en hayırlı olduğunu bildiğimiz inancı ile yaz tatilinde öncelikle öğrencilerimizin Kur'an dersi almalarını istiyoruz. Peygamberimizin ahlakı ile ahlaklanmaları için muhakkak Kur'an kurslarına ve camilere gitmesini tavsiye ediyoruz. Bu şekilde manevi bir kalkınma noktasında öğrencilerimizin Kur'an'ı Kerim başta olmak üzere hadis, fıkıh ve diğer dini ilimleri bu üç aylık yaz tatili döneminde almalarını istiyoruz." şeklinde konuştu.

Eğitim döneminde öğrencilerin dini ilimleri öğrenmeleri için yeteri olanakların sağlanmadığını ifade eden İlhan, ailelerin çocuklarını Kur'an'ı Kerim ve dini eğitimleri almaları için Kur'an kurslarına ve camilere yönlendirilmesini istedi.

İlhan, "Tabi biz öğrencilerimizin okullarda hem normal eğitimlerini almalarını hem de manevi eğitim almalarını isteriz. İslami eğitim noktasında dini bilgileri ve sorumluluklarını yerine getirmeleri için, yine Kur'an'ı Kerim ve dini eğitimleri almaları için Kur'an kurslarına ve camilere yönlendirilmesini isteriz. öğrencilerimizin bu güzel Ramazan ayını güzel bir şekilde geçirmek için oruçlarını tutmalarını, Kur'an'ı bilenlerin sürekli Kur'an okumalarını, bilmeyenlerin Kur'an öğrenmeleri için ders almalarını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

"Tatil denildiğinde aklımıza sadece dinlenme ve oyun gelmemeli"

Son olarak ailelere seslenen İlhan, Ailelerin bu konuda daha hassas davranmalarını isteyerek, şu ifadeleri kullandı: "Tatil denildiğinde aklımıza sadece dinlenme ve sokaklarda oyun oynama gelmemelidir. Muhakkak çocuklarımızın bir şekilde dinlerini öğrenmeleri gerekiyor. Bunun yolu da bu yaz tatilini fırsat bilek çocuklarımızı nasıl ki, yaklaşık 9 ay boyunca fenni ilimleri öğrenmeleri için okullara gönderdik ise aynı hassasiyeti çocuklarımızın Kur'an kurslarına ve camilere gitmesi konusunda da göstermemiz gerekiyor." (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler