Tatvan Belediyesi tarafından kent genelinde devam eden altyapı çalışmaları kapsamında, 1980'li yıllarda yapılan içme suyu hatlarını yeniliyor.

Tatvan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmaları neticesinde, pas tutan aspestli boruların yerine daha sağlıklı ve dayanıklı olan polietilen ve çelik borular döşeniyor.

Çalışmaların planlanan şekilde devam ettiğini belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, kent genelinde altyapı çalışmalarının sürdürüldüğünü söyledi.

Geylani, "'Her Şeyden Önce Sağlık' ilkesiyle altyapı çalışmalarımız kent genelinde yürütülüyor. Yapılan içme suyu hattı döşeme çalışmaları sayesinde paslı, kireçli ve içi toprak dolu borular yerini basınca dayanıklı ve temiz borulara bırakacak. Vatandaşlara temiz, sağlıklı ve güçlü bir içme suyu iletmek amacıyla çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Göreve geldiğimizde altyapı yüzde 22 oranında tamamlanmıştı. Şu an yüzde 70 seviyesine ulaştık. İnşallah bu sene yapılacak çalışma ile sezon sonunda bu oranı yaklaşık yüzde 90 seviyelerine çıkaracağız. Geri kalan yüzde 10’luk kısım ise yeni yapılacak su depoları, bazı noktaların isale hatları ile imarda yol olarak gözüken ama henüz açılmamış olan yollardır. Toplamda 27 ayrı ekiple yapacağımız bu çalışmaları sezon sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Biliyoruz vatandaşlarımız çalışmalardan dolayı sıkıntı yaşıyor. Vatandaşlarımızdan istirhamımız az bir zaman kaldı. Bu sıkıntıları hep beraber aşacağız." dedi.

Mahallelerde ve Cumhuriyet Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmaları ile birlikte kullanılamaz hale gelen bütün yol, kaldırım, kanal ve kanaletlerin yenileme çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Geylani, yıl sonuna kadar mahallelerin yol sorununun büyük oranda çözeceklerini kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler