Tatvan’da 50 girişimciye sertifikaları verildi

Tatvan Esnaf ve Sanatkârlar Odası (TESO) tarafından açılan “Girişimcilik Eğitimi” Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerlere düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Tatvan Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen sertifika töreninde "Girişimcilik eğitimi" kurslarının ilk etabını başarıyla bitiren 50 kursiyer sertifikalarını aldı.

Sertifikalarını alan girişimciler aldıkları eğitim ve belge ile KOSGEB'ten 30 bin TL hibe, 70 bin TL'de 2 yıl sonra geri ödemeli ve sıfır faiz ile işyerini açabilmek için kredi alabilecekler.

Düzenlenen sertifika töreninde konuşan Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, verilen Girişimcilik eğitiminin önemine vurgu yaparak, sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti.

İş gücünün, insan kaynağı, büyüme ve gelişmenin lokomotifi olduğunu belirten Kaymakam Erkan, "Girişimcilik çok özel bir grup. Girişimciler olmazsa ekonominin büyümesi ve gelişmesinden bahsetmek mümkün değil. Bu anlamda bu eğitimi çok önemli ve yerinde bir eğitim olarak görüyorum." dedi.

Bir işi başarılı bir şekilde yapmadaki en büyük etkenin cesaret, girişim ve sermaye olduğunu ifade eden Erkan, "Bir işte başarılı olunmak isteniyorsa, o işle ilgili girişimcilik ve cesaret çok önemlidir. O yüzden girişim ve cesaretin olduğu tüm girişimlerin başarıyla sonuçlandığına şahit oluyoruz. Ben bu vesile ile hem cesaret hem de girişimcilik göstererek bu kurslara katılan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve iş hayatlarında başarı ve bol kazançlar diliyorum." diye konuştu.

Girişimcilik Eğitimi Kursu için yoğun bir taleple karşılaştıklarını belirten Tatvan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Emrullah Tekin ise,100 kişi olmak üzere iki ayrı etapta düzenledikleri kursun ilk etabını başarıyla tamamladıklarını, ikinci etabının ise Pazartesi günü başlayacağını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından yaklaşık 20 gün devam eden eğitimleri başarıyla tamamlayan 50 kursiyere sertifikaları dağıtıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler