https://ilkha.com/files/news/thumb/Tatvan’da minibüsçüler yol kapatma eylemi yaptı

Bitlis-Tatvan-Ahlat yol kavşağında meydana gelen ve bir kişinin ölümü, 6 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya tepki gösteren minibüsçüler, yol kapatarak eylem yaptı.

Bitlis-Tatvan-Ahlat yol kavşağında meydana gelen ve bir kişinin ölümü, 6 kişinin yaralanmasına neden olan kazaya tepki gösteren minibüsçüler, yol kapatarak eylem yaptı.

Bugün öğle saatlerine doğru Bitlis-Tatvan-Ahlat yol kavşağında TIR'ın yolcu minibüsüne çarpmasıyla zincirleme trafik kazası meydana geldi.

Daha önce aynı kavşakta neticelenen onlarca ölümlü trafik kazalarına karşı önlem alınmamasına tepki gösteren minibüs şoförleri, karayolunda kontak kapatarak, kâbus haline gelen ölüm kavşağına yetkililerin çözüm bulmasını istedi.

Karayolunu kapatarak eylem yapan minibüsçüler adına açıklama yapan Şehir içi Dolmuşçular Kooperatifi Başkanı Ecvet Avcı, hiçbir uyarı ve kavşak levhasının olmamasına tepki gösterdi.

Avcı, bir yıl önce evlenip 5 gün önce baba olan Kenan Tuğal'ın hastanede çocuğunu ve eşini ziyarette giderken geçirmiş olduğu trafik kazasında hayatını kaybettiğini belirterek, Vali başta olmak üzere tüm yetkililerden bu kavşağına çözüm bulmalarını istedi. Eylem yapan minibüsçüler,

İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkililerinin ikazları sonucu araçlarını kaldırmalarıyla yol trafiğe yeniden açıldı.(Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler