Tatvan’ı rahatlatacak çevre yolu için ilk adım atıldı

Tatvan ilçesinin en temel sorunlarından biri olan çevreyolunun yapımı için ilk adımlar atıldı.

Tatvan ilçesinin en temel sorunlarından biri olan ve sürücülerin kabusu haline gelen ve ilçe trafiğini rahatlatacak çevreyolunun yapımı için ilk adımlar atıldı.

Tatvan çevreyolunun ön yeterlilik ihalesi ilanına çıkıldığını dile getiren Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, ihalenin 14 Kasım tarihinde karayolları tarafından yapılacağını duyurdu.

Kış mevsimi sonrası inşaat sezonuyla birlikte Tatvan çevreyolunun yapımına başlanmasının planlandığını belirten Aksoy gazetecilere yaptığı açıklamada, "Kangren olan bu trafik sıkışıklığını inşallah çevre yolu ile çözeceğimize inanıyoruz. Çünkü Tatvan'da sabah ve akşam saatlerinde trafik çok yoğun olduğu için artık halkımıza eziyet noktasına gelmiş durumda. İnşallah, Tatvan'ın trafik sorunu çevre yolu ile bir nebze de olsa azaltılmış olacak. Bunun için biraz daha sabredeceğiz. Tatvan çevreyolu zemin etüdü yıllar önce yapılmıştı ve projesi çizilmişti. İhale sırası bekliyordu. Çok şükür karayolları tarafından ön yeterlilik ilanına çıkarıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Baharın başlangıcıyla birlikte çalışmalara başlanacağı müjdesini veren Aksoy, "Tatvan çevreyolu ön yeterlilik ihalesi ilanına, 26 Ekim 2016 tarihinde çıkıldı ve 14 Kasım günü ön yeterlilik ihalesi yapılacak. İnşallah sıkıntı çıkmaz ise baharın başlamasıyla temel atma çalışmaları başlayacak. ön yeterlilikten sonra ihale süreci olacak ve ardından da yol yapımına başlanacak. Şu anda takvimde bir aksaklık yok ve toplulaştırma da bitmek üzere. 12'nci ayda toplulaştırma teslim edilmiş olacak. Şimdiden tüm Tatvanlı hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler