Tatvanlı kadınlar Hollanda’ya tepki gösterdi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde bir araya gelen kadınlar, Avrupan’nın tutumu ve Hollanda’nın uyguladığı engellemeye tepki gösterdiler.

Tatvan'da bir AVM'nin önünde bir araya gelen kadınlar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik Hollanda'nın uyguladığı engellemeye tepki gösterdiler.

Hollanda'nın Türkiye Bakanını engellemesi ve barışçıl göstericilere karşı güç kullanma kararının, Avrupa'da demokrasi için kara bir leke olduğunu söyleyen kadınlar, "Medeniyetsiz Avrupa", "İslam düşmanı Avrupa", "Biz Lale Değil, Bayrak Dikeriz" pankartlarla Hollanda'ya tepki gösterdiler.

Kadınlar adına basın açıklamasını okuyan Melek Aksoy, Hollanda'nın tavırlarının kabul edilemez bir durum olduğunu belirterek, "Bugün burada toplanmamızın sebebi genelde Avrupa'nın ve özelde Hollanda'nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya olmak üzere siyasetçilerimize ve gurbette yaşayan vatandaşlarımıza karşı uyguladıkları demokratik değerlere uymayan, hukuka aykırı, nezaketten yoksun, siyasi etik ve seviyeden uzak davranış ve uygulamalarını ilan etmek, kınamak ve 15 Temmuz'da durdurduğumuz hainlerin efendilerine de dur demek üzere toplanmış bulunmaktayız." dedi.

Türkiye'ye düşmanlık sergileyen Hollanda'nın tavrı, Haçlı zihniyetinin tekrarından başka bir şey olmadığını vurgulayan Melek Aksoy, şöyle konuştu;

"Hollanda'nın, Türkiye düşmanlığının yeni olmadığının farkındayız. Ayrıca bu düşmanlığın sadece Türkiye ile sınırlı olmadığının da farkındayız. Hollanda'nın bu düşmanlığı yenilgi üzerine yenilgi tadan Haçlı zihniyetinin tekrarından başka bir şey değildir. Hanım olan bir bakanımızın karşısına silahlı itleri dikecek kadar kabalaşmış, elçiliği ziyaret etmesine bile tahammül edemeyecek kadar barbarlaşmışlardır. Hollanda hükümetinin Türkiye bakanını engellemesi ve barışçıl göstericilere karşı güç kullanma kararı, Avrupa'da demokrasi için kara bir lekedir. Hollanda'da bulunan Büyükelçiliğimiz önünde toplanan bir grup gurbetçi vatandaşımıza köpekleriyle saldırıp, Türkiye vatandaşlarıyla hasbihal etmesine bile tahammülü olmayan bu zihniyetin demokrasiden bahsetmesi tamamen gülünç bir vaka ve büyük bir talihsizliktir. Biz Nene Hatunların, Şerife Bacıların torunları olarak, bu asil milleti tanımayanlara kendimizi tanıtmak için yine meydanlardayız. Bizlere Osmanlı'yı unutturmaya çalışan batı henüz kendisi Osmanlı'yı unutmamış. Bin yıllık korkuları depreşmiş, Osmanlı torunu olan Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya'dan korkacak kadar acizleşmişler. Avrupa'dan attıklarını düşündükleri bu milletin evlatları Hollanda sokaklarında onları şaşkına çevirmiştir. Unutmasınlar ki, bizi asla yıldıramazlar."

Son olarak Avrupa'nın bu tavrında bir an önce vazgeçmesi çağrısında bulunan Aksoy, "Bu münasebetle başta Hollanda olmak üzere, Avrupa ülkelerinin buralarda yaşayan vatandaşlarımıza ve siyasetçilerimize karşı uyguladıkları antidemokratik, insan haklarına aykırı, adalet ile bağdaşmayan tutum, davranış ve uygulamalarından bir an önce vazgeçmeye davet ediyoruz. İnsanımıza ve siyasetçilerimize karşı sergilenen bu kabul edilemez ilkelliği ve gericiliği bizler Tatvanlı hanımlar olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz." diye tepkilerini diler. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler