Muhtarlarla bir araya gelen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Terör örgütünden en fazla zarar gören bu bölgenin insanıdır." dedi.

Halfeti'de muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda konuşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "40-50 senedir bu bölgede yönlendiricisi ve besleyicisinin kim olduğunu bildiğimiz terör örgütünden en fazla zarar gören bu bölgenin insanıdır." dedi.

Kürt çocuklarının dağlara çıkarak dış güçlere hizmet ettiğini ifade eden Erin, "Kürt çocuklarının, evlatlarımızın, dağlarda, şuralarda, buralarda siyonistlere, israile, Amerika'ya, Batı'ya hizmet ettirilen ve onların amaçlarına hizmet eder olmak yerine;  devletine, milletine fayda sağlayan gençler olarak yetiştiğini görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Gençlerimizi artık dağlarda siyonist zihniyetin değirmenine su taşıyanlar olarak görmek istemiyoruz. 40-50 senedir bu bölgede yönlendiricisi ve besleyicisinin kim olduğunu bildiğimiz terör örgütünden en fazla zarar gören bu bölgenin insanıdır." ifadelerini kullandı.

Çocukların, Allah ve kitap bilmeyenlerin elinden kurtarılması gerektiğine vurgu yapan Erin, "Dönüp geriye baktığımızda, tamamen yersiz ve lüzumsuz, başta Kürt kardeşlerimiz olmak üzere milletimize bu ezayı, sıkıntıyı yaşatan mahfil ve dinamiklerin yerli olmadıklarını, Kürt kardeşlerimizin iyiliklerini düşünmediklerini, iplerinin başkalarının elinde olduğunu görüyoruz. Onların, bizim ve çocuklarımızın çıkarı için çalışmadıklarını görmemiz lazım. Çoluk çocuğumuzun hiçbir tanesini, bu zalimlere, bu hainlere, bu emperyalist, Marksist, Leninist, Allahsız, kitapsız örgütlere teslim etmememiz lazım. Bunun mücadelesini ortaya koymamız lazım. Bizim çocuklarımız, bu memlekette vali, kaymakam, komutan, öğretmen, doktor, bilim adamı olmalı." şeklinde konuştu. (Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler