Ters yöne giren sürücü linç ediliyordu

Siirt'te aracıyla ters yönde ilerlediği için cami önünde cenaze bekleyen vatandaşlarla tartışan sürücü, linç edilmekten son anda kurtarıldı.

Siirt merkezde bulunan Çarşı Camii önünde aracıyla ters yolda ilerleyen sürücü ile camii önünde cenaze bekleyen vatandaşlar arasında tartışma çıktı. Kısa sürede büyüyen tartışma kavgaya dönüşünce sürücü kalabalık tarafından linç edilmek istendi. Sürücüyü, polis ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay, saat: 17.45 sıralarında Abdulhakim Sancak Çarşı Camii mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; aracıyla ters yolda ilerleyen Orhan Sevgin, cami önünde cenaze bekleyen vatandaşlar tepki gösterdi. Kalabalık, “neden ters yoldan bu kadar hızlı geliyorsun? Görmüyor musun cenazemiz var” deyince tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine kavga çıktı. Kavgada sürünün aracının camı kırılırken, öfkeli kalabalık sürücüyü linç edilmek istedi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, öfkeli kalabalığı dağıtmak için havaya ateş açtı.  Sürücüyü öfkeli kalabalığın arasında güçlükle alan polis, ifade işlemleri için karakola götürdü.

Sürücü Sevgin ise kendini şu sözlerle savundu: “Tamam, ters yoldan geldim ama aracımın dörtlülerini yakmıştım ve yavaş geliyordum. İnsanın cenazesi var diye 80 kişi bir insana saldırmaz ki...” (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler