Toprak altındaki işçileri  kurtarma çalışmaları gece de sürüyor

Siirt’te özel bir maden ocağında meydana gelen heyelanda toprak altında kalan işçileri arama çalışmaları gece de devam ediyor.

Siirt'in Şirvan ilçesine bağlı Maden köyünde bulunan özel bir şirkete ait bakır madeni sahasında meydana gelen heyelanda, halen toprak altında bulunan 10 kişiyi kurtarma çalışmaları gece de devam ediyor.

Gece karanlığında da süren 10 işçinin arama çalışmaları yoğun bir şekilde devam ederken, çalışmalarda aksamaların yaşanmaması için bölge projektörlerle aydınlatılıyor.

Günlerdir arama çalışmalarını takip eden heyelan altında kalan işçilerin yakınları, gün boyunca umutla çalışmaları takip ederken geceyi de göçük alanında bulunan şantiyelerde geçiriyorlar.

Sahadaki çalışmalar hakkında bilgi veren şantiye şefi Uğur Nasıroğlu, arama çalışmalarının aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Toplam 60'a yakın kamyon ve 30'a yakın iş makinesiyle alanda 24 saat çalışıldığını dile getiren Nasıroğlu, personel sıkıntısının olmadığını, bir an önce enkaz altında olan arkadaşlarına ulaşmak istediklerini ifade etti.

"Enkaz altındaki arkadaşlarımızı çıkarmak için canla başla çalışıyoruz"

Arama çalışmalarının 5'inci gününe girdiğini söyleyen Nasıroğlu, "Enkaz altındaki arkadaşlarımızı çıkarmak için canla başla, 24 saat aralıksız bir şekilde çalışıyoruz. Şu ana kadar 6 tane arkadaşımızı enkaz altından çıkardık. 6 arkadaşımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerine sabır diliyorum." dedi.

"Arkadaşlarımızın olduğu noktalar tespit edilmiş durumda"

Arama çalışmalarının uzun süre alabileceğini vurgulayan Nasıroğlu, "Ciddi anlamda büyük bir toprak kayması var. Bu çalışmalar aylarca sürebilir ama arkadaşlarımızın olduğu noktalar hemen hemen hepsi tespit edilmiş durumda. Şu an iş makinelerinin oraya yönelmesi biraz zaman alabilir. Çünkü bulundukları yer riskli bölgelerdir. Arkadaşlarımızın olduğu bölgelerde risk devam ediyor. O yüzden temkinli davranıyoruz, ama en hızlı ve aralıksız bir şekilde arkadaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz." diye konuştu. (M.Fatih Akgül/Hüseyin Genel-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler