Toz bulutu esnafa kepenk kapattırdı

Mardin’in Nusaybin ilçesi Suriye üzerinden gelen toz bulutunun etkisi ile kızıla boyanırken esnaf tozdan dolayı kepenk kapatmak zorunda kaldı.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde sabah saatlerinden itibaren Suriye üzerinden gelen toz bulutunun etkisiyle gökyüzü kızıla boyandı. Toz bulutuna boyanan havadan dolayı giyimciler çarşısı esnafı kepenk indirmek zorunda kaldı.

Rüzgârın etkisiyle sabah saat 08.00 sıralarında şehir merkezini etkisi altına alan toz kütlesi, Mardin ve ilçelerinde etkili oldu.

Nusaybin’de de etkili olan toz bulutunda görüş mesafesi 50 metreye düştü. İlçe Sağlık Müdürlüğü, çarşı merkezinde maske dağıtırken, İlçe Belediyesi anonslar geçerek halkı toza karşı uyardı.

Yağan çamurlu yağmur ve şehri kaplayan toz bulutundan dolayı ilçe esnafları da kepenk kapattı.

Yoğun toz bulutundan dolayı öğrencilerinde karnelerini almak için okula gidemediği belirtildi.

Giyimciler Çarşısı esnafı Özcan Ayhan yağan yağmur ve tozdan dolayı işyerlerini açamadıklarını söyledi.

Ayhan, “Bugün sabah kalktığımızda baktık toz ve çamur yağıyor.  İşyerine geldik toz ve yağan çamurdan dolayı açamadık.” dedi.

Öğrenci velilerinden Rıdvan Danışman ise tozdan dolayı çocuklarını karne alımına götüremediğini söyleyerek, “Bugün karne günüydü fakat tozdan dolayı çocuklarımızı karne almaya gönderemedik. Ben bile bu tozdan dolayı zor nefes alıyorum, tedbir olarak maske taktık.” ifadelerini kullandı.   (Cihat Şayık - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler