“Türkiye Güven Huzur Uygulaması-8” gerçekleştirildi

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Türkiye geneli eş zamanlı olarak "Türkiye Güven Huzur-8" uygulaması yapıldı.

Van’da, 76 ekip, 372 polis, bir helikopter ve bir deniz aracı ile gerçekleştirilen "Türkiye Güven Huzur Uygulaması-8"de 2 bin 484 kişi sorgulanırken, 3 araca ve 22 aranan şahsa işlem yapıldı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, 9 Kasım 2018 günü saat 09.00-12.00 arası park ve bahçelerde, internet, elektronik oyun salonları gibi yerlerde, 18.00-20.00 arası AVM içleri ve çevreleri ile cadde, sokak, bulvar gibi yerlerde, 21.00-23.00 saatleri arasında ise toplu taşıma yapılan gar-istasyon, iskele-liman, otogar-terminaller ile özellikle vatandaşların yoğunlukla bulundukları umuma açık yerlerde Türkiye Güven Huzur Uygulaması-8 gerçekleştirildi.

Huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için gerçekleştirilen uygulamada; Merkez Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekât, Trafik, Narkotik Suçlarla Mücadele ve Havacılık Şubeleri başta olmak üzere diğer birimlerden de personel takviyesi ile toplam 372 personel, 76 ekip, bir helikopter, bir deniz aracı katıldı. 75 umuma açık iş yeri, 247 araç üzerinde yapılan uygulamada 2 bin 484 kişi sorgulandı, 3 araca ve 22 aranan şahsa işlem yapıldı. Uygulamada; bir adet ruhsatsız tabanca, 170 paket üzerinde TAPDK bandrolü bulunmayan kaçak sigara ele geçirildi. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler