“Türkiye’de binlerce inançlı insan fişlendi”

28 Şubat darbesinin yıldönümü nedeniyle bir açıklama yapan Saadet Partisi İl Başkanlığı, 28 Şubat darbesinin, Türk siyasi tarihine karanlık bir dönüm noktası olarak geçtiğine vurgu yaptı.

Batman Saadet Partisi İl Başkanlığı Mehmet Fırat, 28 Şubat 1997 yılında ülkede yapılan postmodern darbenin yıldönümü nedeniyle yazılı basın açıklaması yaptı.

Açıklamasında demokrasinin, insan haklarının, fikir ve vicdan hürriyetinin hiçe sayıldığı bu karanlık sürecin, bu gün Türkiye'de ortaya çıkan gerçeklerin başlangıç noktası olduğuna dikkat çeken Fırat, "Darbecilerin kirli emellerini gerçekleştirmek için her türlü oyuna başvurduğu ve Refah-Yol Hükümetini iş başından uzaklaştırmak için gerçekleştirilen 28 Şubat post darbesinin, Türkiye'ye verdiği zararların unutulması mümkün değildir. Batı Çalışma Gurubu adı altında Türkiye'de binlerce inançlı insanı fişleyen, sokaklara paralı militanlar dökerek, o günkü siyasi iktidar aleyhinde sloganlar attıran, gözlerini kırpmadan acımasızca insan katleden ve binlerce faili meçhul cinayet işleyen bu çetelerin uzantıları, maalesef günümüze kadar gelmiştir." dedi.

O gün yargının en üst tepesinde görev yapan Ahmet Necdet Sezer, Refah Partisi davasını birkaç günde karara bağlayarak partiyi kapattığı ve hemen akabinde TC'nin Cumhurbaşkanlığına getirildiğine değinen Fırat, "Bu sebeple Türkiye'nin bu karanlık dönemine imza atan eli kanlı katillerden, 12 Eylül mimarları ve destekçilerinden kesinlikle yargı önünde hesap sorulmalıdır. Aksi taktirde gelecekte de bu tür hukuk ve insanlık dışı kirli emellere yine yeltenenler olacaktır." ifadelerini kullandı.

Fırat son olarak, "Saadet Partisi olarak temennimiz her türlü Hukuksuzluğun yaşandığı ve özgürlüklerin çiğnendiği o karanlık günlerin tekrar yaşanmamasıdır" sözleriyle açıklamasına son verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler