“Türkiye’de bir Kürt sorunu yoktur, aksine terör sorunu vardır”

AK Parti Hakla İlişkiler Başkanlığı’nın başlatmış olduğu “Gönül Köprüsü” Projesi kapsamında Muş’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, HDP’nin çözüm sürecinde PKK’nin, meclisteki temsilcisi gibi hareket ettiğini belirtti.

AK Parti Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından yürütülen "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında, AK Parti MKYK Üyesi öznur Çalık, Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı F.Betül Keskin, Bursa Milletvekili Müfit Aydın, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı ve beraberlerindeki heyet Muş'a geldi.

Hava yoluyla Muş'a gelen heyet, Muş valisi Seddar Yavuz ile Muş Belediye Başkanı Feyat Asya'yı ziyaret etti. Ardından "Gönül Köprüsü" projesi kapsamında ki toplantıya katılmak üzere Muş öğretmen evi toplantı odasına geçen heyeti AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş valisi Seddar Yavuz, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, Ak Parti Muş İl Başkanı Namık Ergün ve beraberindekiler karşıladı.

"Çözüm sürecinin bitmesinin en büyük müsebbibi terör örgütünün meclisteki temsilcisidir"

Toplantıda bir konuşma yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı öznur Çalık, 6-7 Ekim olaylarında HDP'li yöneticilerin yandaşlarını sokağa çağırdığını PKK'ye nasıl yol istediklerini hatırlattı.

Çalık, "Çözüm sürecinde buraya geldiğimizde bize destek çıktınız. Ama bu süreci kim bozdu, bunu siz iyi biliyorsunuz. 6-7 Ekim olaylarından hemen sonra biz buradaydık. Bütün doğu bölgesini dolaştık. O dönem 6-7 ekim olaylarında HDP'nin temsilcileri nasıl vatandaşları sokağa çağırdığını hatırlayın. Terör örgütüne nasıl yol istediklerini hatırlayın. HDP o dönem terör örgütünün meclisteki temsilcisi gibi hareket etti. Çözüm sürecinin bitmesinin en büyük müsebbibi terör örgütünün meclisteki temsilcisidir. Terör örgütü Türk'ü Türk'e, Kürd'ü Kürd'e kırdırmak istedi. Biz bu gün gönül yapmak için buradayız ama onlar gönül kırmak istiyor. Başlatılan kardeşlik sürecine baltayı vurdular. Ama bilsinler ki biz Türk'ü Kürd'ü ayırt etmedik. Türkiye'de bir Kürt sorunu yoktur aksine terör sorunu vardır. Dün bunu biliyorduk bu gün bir daha fark ettik." dedi. (Ayetullah Tarhan- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler