Tutuklu PKK’linin şüpheli intihar girişimi

Diyarbakır D Tipi Cezaevinde PKK üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklu olan bir kişinin, intihar girişiminde bulunduğu belirtildi.

Diyarbakır'da yapılan baskınlarda PKK'li olduğu gerekçesiyle 8 ay önce tutuklanan A.B'inin (37) cezaevinde intihar girişiminde bulunduğu iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 8 ay önce Diyarbakır'da yapılan baskınlarda PKK'li olduğu gerekçesiyle A.B, (37) tutuklanarak D Tipi cezaevine konuldu.

A.B'nin cezaevi koğuşunun havalandırmasında bulunan pencerenin demir parmaklıklarına sabah saatlerinde astığı çarşaf ile intihar girişiminde bulunduğu ileri sürüldü.

Cezaevi revirinde ilk müdahalesi yapılan ve sağlık durumu kritik olan A.B'nin Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldığı, burada yoğun bakım ünitesinde mekanik ventilasyon cihazına bağlanarak tedavi altına alındığı öğrenildi.

Olayla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmazken, olayın intihar girişimi mi yoksa başka bir nedenle mi gerçekleştiği üzerindeki sis perdesi henüz aralanmış değil. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler