Üç ayların başlangıcında yetimler ve fakir aileler unutulmadı

Batman Umut Kervanı, aralarında yetim ve Suriyelilerin de bulunduğu 100'ü aşkın ihtiyaç sahibi aileye mübarek üç aylar vesilesiyle gıda yardımında bulundu.

Fakir ve muhtaçlar ile zenginler arasında köprü olan İnsani Yardım Eğitim ve Kültür Derneği (Batman Umut Kervanı), mübarek üç aylar münasebetiyle aralarında yetim ve Suriyelilerin de bulunduğu kentteki 100'ü aşkın ihtiyaç sahibi aileye gıda yardımında bulundu.

Yaptıkları yardım hakkında açıklamada bulunan Batman Umut Kervanı Başkanı M. Ali Işık, mübarek üç ayların hürmetine yetim ve Suriyeliler başta olmak üzere yardıma muhtaç 100'ün üzerinde aileye yardımda bulunduklarını söyledi.

Işık, "Umut Kervanı olarak Batman halkımızın mübarek üç aylarını tebrik ediyoruz. Kurulduğumuz günden bu güne kadar sürekli fakir ve muhtaçların umudu olduk. Bugün de girdiğimiz mübarek ayların hürmetine Batman'da yaşayan gerek mülteci gerekse de yetim ailelere toplamda 100-150 arasında gıda paketi dağıtımını gerçekleştirdik." dedi.

Hayırseverlere çağrıda bulunan Işık, "Yardımda emeği geçen tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Mübarek üç ayların kıymetini bilmeliyiz. Özellikle hayırsever Batman halkına sesleniyorum; gelin birlikte el ele verelim. Batman'da yaşayan fakir ve muhtaç aileler yanımızda tespitlidirler. Hayırseverler bire bir bize eşlik ederek de bağışta bulunabilirler. Bizler var olduğumuz sürece Umut Kervanı olarak fakir, muhtaçlar ile hayırseverler arasında köprü vazifesini görmeye devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kendilerine yardım yapılan fakir ve muhtaç aileler, Umut Kervanına teşekkürlerini ilettiler. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler