Diyarbakır Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yağmur, Cuma hutbesinde, Ümmeti farklı şekilde yok edip ve tahrip edildiğini söyledi.

Diyarbakır Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yağmur, Cuma hutbesinde, Ümmeti farklı şekilde tahrip edip kültürel ve tefrikalarla yok edildiğini belirtti.

Sur ilçesinde bulunan İslam dünyasının 5'inci Harem-i Şerifi olan tarihi Ulu Camii'nde vatandaşların yoğun katılımıyla Cuma Namazı eda edildi.

Diyarbakır Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yağmur, ümmeti kendi kültürlerinden, geleneklerinden ve ecdatlarında koparıldığını ifade etti.

Ümmetin tefrika ile yok edildiğini belirten Yağmur, "Ümmeti farklı şekilde yok ettiler, tahrip ettiler. Kimisini katlederek, kimisini de beden, kültürel ve tefrika ile yok ettiler. Her birisini farklı zihniyetlere, düşüncelerle, planlarla ve alternatiflerle ümmeti perişan ettiler. Allah müminlerin dostudur. Şeytan ise ehli küfrün ve delaletin dostudur." dedi.

Yağmur, "Müslüman'ın karşısına farklı zihniyetlerle, kelimelerle ve cümlelerle karşılarına çıkarak bizi perişan etmenin çabasının içine girdiler. Onun için Allah bize şuur, aklı versin. Bize merhamet etmeyenlerin başıma vermesin." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz, Hamza Adiyaman- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler