Umre sevincini yaşayan öğrenciler geri döndü

Gaziantep'te düzenlenen umre ödüllü "40 Hadis 40 Yorum" yarışmasında dereceye girerek umre için kutsal topraklara giden 164 lise öğrencisi, 15 günlük ziyaretin ardından Türkiye'ye döndü.

Gaziantep'te umre ödüllü "40 Hadis 40 Yorum" kitap okuma yarışması kapsamında okullar düzeyinde gerçekleştirilen sınavda dereceye giren, sevenleri ve yakınları tarafından dualarla, sevinç gözyaşları içerisinde umre ibadeti için kutsal topraklara uğurlanan 164 lise öğrencisi, ziyaretin ardından hafta sonu Gaziantep'e döndü.

Kutsal topraklardan dönen öğrenciler, mübarek toprakları görmenin mutluluğu içerisinde olduklarını ve kutsal topraklarda İslam ümmeti için bol bol dua ettiklerini dile getirdiler.

Kutsal topraklardan dönen öğrencileri havalimanından Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Erdal Kılınç ve öğrencilerin aileleri karşıladı. Kılınç, öğrencileri karanfillerle karşılayarak sohbet etti.

Dış hatlar servisi çıkışında çocuklarını heyecanla bekleyen aileler ise çocuklarını görmenin mutluluğunu yaşadılar.

Umreden dönen öğrenciler, İslam ümmeti için dua ettiklerini ve o mübarek yerleri görebilme şansına sahip oldukları için çok mutlu olduklarını belirterek, kendilerine bu imkânı sunan Şahinbey Belediyesine teşekkür ettiler. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler