Kurban Bayramı münasebetiyle aylardır çalışma yapan Umut Kervanı, kurban bağışında bulunan hayırseverlerin bağışta bulunduğu kurban etlerini Diyarbakır'da ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Aylar öncesinden Kurban Bayramı çalışmalarına başlayan ve bayramın birinci gününden itibaren de hummalı bir çalışma içinde olan Diyarbakır Umut Kervanı, yüzlerce aileye üye ve gönüllülerinin verdiği destekle kurban eti dağıtımı yaptı.

Bayramın son gününde de Diyarbakır Umut Kervanı, Sur ilçesinde daha önce tespit etiği ihtiyaç sahibi ailelere hayırseverlerin bağışta bulunduğu kurban etlerini ulaştırdı.

Hayırseverlerin vesile olduğu kurban etlerini ailelere ulaştırmak için bayramın ilk gününden itibaren hummalı bir çalışma yürüklerini belirten Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, bu hayra vesile olan hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

"Bağışları, bizlerde kayıtlı olan binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaştırmaya çalışıyoruz"

Diyarbakır Umut Kervanı olarak hayırseverlerin yaptığı bağışları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırmaya çalıştıklarını belirten Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, "Diyarbakır Umut Kervanı olarak Kurban Bayramı münasebetiyle hayırseverlerin yaptığı bağışları, bizlerde kayıtlı olan binlerce ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu sene yaşanan pandemi dolayısıyla Türkiye'nin dört bir tarafı olduğu gibi ilimizde de sıkıntılar yaşanmaktadır. Fakat Rabbimizin inayetiyle ve bereketiyle Kurban Bayramı adeta bir nefes oldu, bir liman görevi gördü. Bizler de Umut Kervanı olarak şu anda et dağıtımını gerçekleştirmekteyiz." ifadelerini kullandı.

Umut Kervanı Diyarbakır'da binlerce aileye kurban eti dağıttı

"Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerinde tebessüm olmaya çalıştık"

Umut Kervanı'na yapılan bağıştan dolayı hayırseverlere teşekkürlerini ileten Elelçi, "Bizlere bağışta bulunan ve kurban vekaletinde bulunan hayırseverlere teşekkürlerimizi iletiyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Rabbim hayırlarını versin ve artırsın inşallah. Umut Kervanı olarak yüzlerce gönüllü kardeşlerimizle dört günlük Kurban Bayramı boyunca etlerimizi dağıtmaya devam ediyoruz. Bize gelen et sayıları binleri aşmış durumdadır. Bu sebeple bağışta bulunan yüzlerce hayırseverin etlerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahibi ailelerin yüzlerinde bir nebze de olsa tebessüm oluşması için bundan sonra da köprü vazifesi görevini yürüteceğiz." şeklinde konuştu.

Umut Kervanı Diyarbakır'da binlerce aileye kurban eti dağıttı

"Kurban dediğimizde aklımıza Yasin Börü ve arkadaşları geliyor"

Kurban Bayramlarında şehid olan Yasin Börü ve arkadaşlarını rahmetle yad eden Elelçi, "Kurban dediğimizde aklımıza Yasin Börü ve arkadaşları geliyor. Buradan bir kez daha bu şehidlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Onların bıraktığı bu kutlu bayrağı bizler devralmış durumdayız. Bu vesile ile Kurban Bayramları olduğu müddetçe Yasinler ve arkadaşları da var olacaktır. Bir kez daha şehidlerimizi rahmetle anıyor, onların katillerini de lanetliyoruz. Allah-u Teala onları cennetinen en güzel yerinde ağırlasın inşallah." temennisinde bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler