Umut Kervanı onlarca yetimin yüzünü güldürdü

Umut Kervanı Vakfı, "Kardeşlerimiz Üşümesin" sloganıyla İstanbul'da onlarca yetime kışlık giyim yardımında bulunarak yüzlerini güldürdü.

Yaptığı yardım faaliyetleriyle adından sıkça söz ettiren Umut Kervanı Vakfı, hayırseverlerin yardım ve destekleriyle yetim, muhtaç ve kimsesizlere umut olmaya devam ediyor. Vakıf, son olarak İstanbul'da, "Kardeşlerimiz Üşümesin" sloganıyla onlarca yetim ve muhtaç çocuğa kışlık giyim yardımında bulundu.

Soğuk kış aylarında bulunduğumuz bu günlerde "Kardeşlerimiz Üşümesin" sloganıyla yola çıkan, birçok yerde yetim ve muhtaç olan çocuklara kışlık giyim yardımında bulunan Umut Kervanı Vakfı, "Bir bot, bir mont" kampanyası çerçevesinde İstanbul'da onlarca yetim çocuğa bot, mont, bere ve eldiven yardımında bulundu.

Yardım çalışmaları hakkında bilgi veren Umut Kervanı Genel Merkezi Temsilcisi Mehmet Şirin Güneş, Peygamber Efendimizin tavsiyesinin, 'yetimlere sahip çıkmak' olduğunu ifade ederek, soğuk kış aylarında yetimlerin unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Güneş, "Çocuklar Üşümesin' kampanyasına destek veren hayırseverlere teşekkür ederiz. Allah onlardan razı olsun. Biz, bu kış 'Çocuklarımız Üşümesin.' diyerek bir çağrıda bulunduk. 'Bir bot, bir mont' yardımında bulunmak için sosyal medyada kampanya başlattık. Hayırseverlerimiz bize ulaştılar. Biz de bugün çocuklarımızı sevindirdik." dedi.

Yardım yapılan yetim ve muhtaç çocukların sevinçleri gözlerinden okunurken, yetkililer, bu tür hayırlı yardımların devam etmesi için hayırseverlerin yardım ve desteklerini beklediklerini ifade ettiler. (Nizamettin Aşkın, Zeyd Varol- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler