Umut Kervanı Vakfı Doğu Türkistanlı yetimleri giydirdi

Umut Kervanı Vakfı, Doğu Türkistanlı yetim çocuklara kışlık giyim yardımında bulundu.

Komünist Çin zulmüne maruz kalan ve dünya çapında ciddi bir tepki görmeyen Doğu Türkistan’daki zulüm ve işkenceler artarak devam ediyor. Yaşanan mağduriyetlerin gündeme gelmesi adına farkındalık oluşturmak isteyen Umut Kervanı Vakfı, Doğu Türkistanlı yetim çocuklara kışlık giyim yardımında bulundu.

İstanbul'un Zeytinburnu ilçesinde yoğun olarak yaşayan ve 2-3 ailenin bir arada kalmak zorunda olduğu Doğu Türkistanlı yetim ailelere bir nebze olsun yardımcı olabilmek için imkânlarını seferber eden Umut Kervanı Vakfı, düzenlediği yardım kampanyası çerçevesinde onlarca yetimi giydirdi.

Yapılan yardım sonrasında konuşan Umut Kervanı Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Pak şunları kaydetti;

“Umut Kervanı Vakfı olarak bugün giyim projesi kapsamında Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin çocuklarına giyim yardımında bulunduk. Zeytinburnu’nda 200’e yakın kayıtlı Doğu Türkistanlı ailemiz var. Bunların yüzlerce çocuğu var. Hicret eden kardeşlerimiz Tayland’a sığınıyorlar. Sonra erkekleri Çin’e iade ediliyor. Maalesef orada ciddi bir zulüm var. Erkek çocuklarını evlat ediniyorlar. Kız çocuklarını da Budistlerle evlendiriyorlar ki dinlerinden dönsünler. Çocuklara sahip çıkmakla bir nebze de olsa elimizden geleni yapıyoruz. Onların emanetine sahip çıkacağımızdan emin olsunlar. Bunlar bizim çocuklarımız. İmkânlarımız elverdiğince buradaki ailelerimizin ihtiyacını gidermek için gayret ediyoruz. Rabbimizden bu zulümlerin en kısa zamanda son bulmasını diliyoruz” (Nizamettin Aşkın - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler