Umut Kervanı Vakfı Gazze’de gıda paketi dağıttı

Umut Kervanı Vakfı, büyük bir yoksulluğun yaşandığı Filistin Gazze bölgesinde yardım çalışmaları kapsamında Gazzeli ailelere gıda paketi yardımında bulundu.

Siyonist işgalcilerin saldırıları sonucu büyük bir yoksulluğun yaşandığı Filistin Gazze bölgesinde yardım çalışmalarına devam eden Umut Kervanı Vakfı, Gazzeli ailelere gıda paketi yardımında bulundu.

Ailelerin birçok ihtiyacının olduğunu ve özellikle Gazze üzerinde uygulanan ablukadan dolayı ciddi sıkıntılar yaşandığını belirten Umut Kervanı Vakfı yetkilileri, konu ile ilgili olarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“Gazzeli kardeşlerimizin birçok yönden ihtiyaçları var. Sağlık, eğitim ve barınma açısından her türlü desteğe muhtaç durumdalar. Bilhassa uygulanan ambargo, günlük yaşamlarını çok ciddi bir şekilde olumsuz olarak etkiliyor. Bizlerde Umut Kervanı Vakfı olarak, zorluk ve açlık sıkıntısı çeken Filistinli, Gazzeli Müslüman kardeşlerimize yardım ulaştırmak için buradayız. Gazze'de ilk yardımlarımızı dağıtmaya başladık. Abluka altında olan Gazze’deki muhtaç ailelere Umut Kervanı Vakfı, bir umut oldu. Türkiye’den, birçok il ve ilçeden toplanan yardım malzemelerini ve buraya getirerek ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırdık. Vakfımız, hayırseverlerin bağışlamış olduğu yardımları yerine ulaştırmasının huzurunu yaşıyor hamdolsun.” (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler