Umut Kervanından 260 aileye giyim ve kundura yardımı

Umut Kervanı Vakfı Tatvan Şubesi, Kurban Bayramı öncesi aralarında 60 Afgan mültecilerinin de bulunduğu 260 aileye giyim ve kundura yardımında bulundu.

Umut Kervanı Vakfı yardımlarını sürdürüyor. On binlerce ihtiyaç ve yetim aileye ulaşan Umut Kervanı Vakfı, Bitlis’in Tatvan ilçesinde de aralarında 60 Afgan mültecilerinin de bulunduğu 260 aileye giyim ve kundura yardımında bulundu.

Umut Kervanı Vakfı Tatvan Temsilcisi Yücel Oktay, hayırseverlerin bağışladığı yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

260 aileye giyim ve kundura yardımında bulunduklarını belirten Oktay, şunları söyledi: “Hayırseverlerin bize ulaştırdığı elbise ve ayakkabıları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdık. Daha önce yardım komisyonumuzca tespit edilen aileler vardı. Bizde Kurban Bayramı öncesi birinci derecede mağdur olan 200 aileye giyim ve kundura yardımında bulunduk. Bayram öncesi ihtiyaç sahibi ve yetim aileleri giydirdiğimiz için mutluyuz. İstiyoruz ki daha çok bu ailelere ulaşalım. Bunlara ulaşmanın tek yolu da hayırseverin yapacağı yardımlarla olacaktır.”

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak, Tatvan otogarında bulunan Afgan mültecilerinden 60 kişiye de giyim ve kundura yardımında bulunduklarını dile getiren Oktay, Kurban Bayramı’nda ihtiyaç ve yetim ailelere kırmızı et ulaştırmak için çalışmalarının devam ettiğini hatırlatarak, vekâleten kurban kesmeleri için kendilerine kurban bağışında bulunması çağrısında bulundu. (Şükrü Tontaş - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler