Umut Kervanı’ndan Van'da toplu kurban kesimi

​Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfının, Van'da düzenlediği toplu kurban kesimi organizasyonu özlenen kurban manzaralarına sahne oldu.

Van'da, Umut Kervanı İnsani Yardım Vakfı toplu kurban kesimi organizasyonu düzenledi.

Yüzlerce üye ve gönüllünün gayretli çalışmalarıyla kesilen kurbanlar, aynı gün içerisinde daha önce tespit edilen fakir, dul, yetim ve mülteci ailelere ilk elden ulaştırıldı.

Konuyla ilgili konuşan Umut Kervanı temsilcilerinden Sabri Yıldırım, 11 yıldır Kurban organizasyonu yaptıklarını belirtti.

Hayvanların kesiminden sonra tespit ettikleri muhtaç ailelere etleri ulaştıracaklarını söyleyen Yıldırım, “Allah nasip etti bu sene de Kurban Bayramı’na ulaştık. Bu yıl toplu kurban kesiminin 11'incisini düzenledik. Umut Kervanı olarak bu yıl da kesimlerimizi yaptık. Şu an itibariyle 12 büyükbaş hayvan ve 42 tane küçükbaş hayvan kesmiş bulunmaktayız. Kesimlerimizi yaptıktan sonra tespit etmiş olduğumuz aileler var. Burada paketlemiş olduğumuz etleri kendilerine ulaştıracağız.” dedi.

IHO EBRAR da kurban eti dağıttı

Öte yandan Merkezi Hollanda'da bulunan Uluslararası Yardım Organizasyonu IHO EBRAR da Van’da kurban eti dağıtımı yaptı.

Umut Kervanı aracılığıyla daha önce tespit edilen 70 aileye kurban eti dağıttıklarını söyleyen Van Umut Kervanı Fakir Aileleri Tespit Komisyonu Başkanı Okan Kırbaç ise “Merkezi Hollanda'da bulunan IHO EBRAR, 7 adet küçükbaş hayvan kestirdi. Bizler de bunları ikişer kilogram poşetler halinde 70 aileye dağıttık." diye belirtti. (Yılmaz Sönmez- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler