Üniversite öğrencileri Yemen'deki drama kayıtsız kalmadı

Gaziantep'te ilahiyat fakültesi öğrencileri, düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelirleri Yemen'e bağışladı.

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İlahiyat Fakültesi öğrencileri, düzenledikleri kermesten elde ettikleri gelirleri Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik'e teslim etti.

Yemen'deki bu insanlık dramına duyarsız ve sessiz kalmamak için Türkiye genelinde başlatılan yardım kampanyasına Gaziantep Üniversitesi öğrencileri de duyarsız kalmadı. İlahiyat Fakültesi öğrencileri, üniversite de kermes düzenleyerek, elde ettikleri paraları Diyanet aracılığıyla Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine gönderdi.

Kermesten elde edilen geliri kabul eden Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, öğrencilerin Yemen için topladıkları yardımdan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Yemen'deki bu insanlık dramına duyarsız kalınmaması, bu konuda herkesin duyarlı olması gerektiğini belirten Çelik, Yemen için duyarlılık gösteren Gaziantep Üniversitesi çalışanlarına ve öğrencilerine teşekkür etti.

GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şehmus Demir ise, ilahiyat fakültesi öğrencileri Yemen'de ihtiyaç sahipleri için kayıtsız kalmadıklarını belirtti. Prof. Dr. Demir "Öğrencilerimiz, gerek orada kanayan yaraya derman olmak gerekse bu konuda üzerlerine düşen ne varsa yapmak için orada yardıma muhtaç Müslüman kardeşlerine yardım eli uzatarak onlara bir nebze de olsa umut oldular. Fakülte öğrencilerinden gelen talepler üzerine harekete geçen bölüm öğrencileri kermes düzenleyerek gelirleri Yemen'deki ihtiyaç sahiplerine gönderdi." dedi.

Demir, kermesi organize eden öğrencilere verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ederek hediye takdim etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler