​Şanlıurfa’da görev yapan basın mensuplarıyla bir araya gelen Köklü Değişim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Kar, uyuşturucu müptelasına bulaşmış gençlere merhamet edilmesini ve onlara sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

Şanlıurfa’ya gelen Köklü Değişim Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Kar, Köklü Değişim Şanlıurfa İl Temsilciliğinde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Yapılan toplantının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kar, toplumun ıslah edilebilmesi için uyuşturucu müptelasına bulaşmış gençlere sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

"Mekke ve Medine’de Müslümanların ciddi sıkıntıları var"

"Müslümanların birbirlerine ihtiyacı var" diyen Kar, "Çünkü Müslümanlar olarak hepimiz bir bedenin misali gibiyiz. O bedenden bir uzuv rahatsızlandığında, bedenin diğer bütün uzuvları da rahatsızlanır. Biz bugün Şanlıurfa’da ki sıkıntıları konuştuk ama İslam dünyasının daha büyük sıkıntıları var. Yemen’de, Filistin’de, Suriye’de, Mescid-i Aksa’da ve iki büyükşehir olarak bildiğimiz Mekke ve Medine’de Müslümanların ciddi sıkıntıları var." dedi.

"Batılı sistemin içinde yok olan gençlerimize sahip çıkalım"

Her aile reisinin aileye sahip çıkması gerektiğini ifade eden kar, "Müslümanların toprakları çok zengin ve bereketli olmasına rağmen, açlıkla ve yoklukla imtihan ediliyorlar. Gençlerimize merhamet etmemiz lazım. Batılı sistemin içinde yok olan gençlerimize sahip çıkalım. Günümüzde uyuşturucu müptelasına bulaşmış gençlerimize merhamet etmemiz gerekiyor. Kızlarımıza, kadınlarımıza ve en önemlisi de ailemize merhamet etmemiz lazım. Çünkü ailemiz evlerden koparılıyorlar." şeklinde konuştu. (Hüseyin Sayhar, Abdurahman Uğurlu-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler