Siirt’te, Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Ali Fuat Atik, uyuşturucu ile mücadelede toplumun tüm kesimlerinin seferber olması gerektiğini söyledi.

Bağımlılıkla mücadele kapsamında kurumlar arası işbirliği yapmak, eşgüdüm sağlamak ve madde bağımlılığı ile mücadele konusunda yapılacak faaliyetleri belirlemek ve alınacak kararları uygulamak amacıyla "Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu" toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda,  kurulun bir önceki dönem yaptığı çalışmalar değerlendirilip bundan sonra yapılacak faaliyetler belirlendi.

Bağımlılıkla mücadele ile ilgili yürütülen projeler ve 2019 yılı içerisinde yapılması planlanan çalışmalar, slaytlar eşliğinde katılımcılara sunuldu.

"Uyuşturucu ile mücadelede toplumun tüm kesimleri seferber olmalıdır"

Toplumun her kesimine uyuşturucu ile mücadele konusunda çok büyük görevler düştüğüne vurgu yapan Atik, terör ve uyuşturucu ile kararlılıkla mücadeleye devam edildiğini söyledi.

Uyuşturucunun, insanlığın en büyük belası olduğuna vurgu yapan Atik, “Aydınlık geleceğimizin teminatı gençlerimizi bağımlılıktan korumak ve kurtarmak için başta anne ve babalar, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile birlikte toplumun tüm kesimleri seferber olmalıdır.” dedi.

Toplantıda; bağımlılıkla mücadele kapsamında kent güvenlik sistemine okul kamera sistemlerinin entegre edilmesi ve kamera sistemi olmayan riskli bölgelerdeki okullarda ivedilikle teminin sağlanması, metruk binaların Siirt Belediyesi tarafından yıkımına devam edilmesi, kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin artırılması kararlaştırıldı.

Toplantı katılımcıların talepleri ve önerileriyle son buldu.

Toplantıya, Belediyeye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Erol Ürküt, İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Ömür Emre, ilçe kaymakamları ve ilgili kurum müdürleri katıldı. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler