Batman Valisi Hulusi Şahin, merkez mahalle ve köy muhtarlarıyla video konferans yöntemiyle bir toplantı gerçekleştirildi.

Coronavirus (Covid-19) salgınına karşı Batman'da alınan tedbirler ve yürütülen çalışmaların ele alındığı toplantıda, mahalle ve köylerde tedbirlerin daha etkin ve etkili bir şekilde yürütülmesi için muhtarların yapmaları gereken çalışmalar görüşüldü.

Muhtarlara hitap eden Vali Şahin, “Sizlerin de desteğini alarak bu süreci en az hasarla ve en iyi şekilde atlatmak istiyoruz. Batman, Türkiye’de vaka görülme sayısının nüfusa oranı bakımında en iyi durumda olan şehirlerinden bir tanesi. Bunu, sağlık teşkilatımız başta olmak üzere tüm kuruluşlarımızın hassas davranması ve çalışmasına borçluyuz. Bugün itibarıyla geldiğimiz nokta iyi. Ama bu iyiliğin devam edip etmemesi bizim davranışlarımıza bağlı. Eğer davranışlarımızı kurallara uygun yapar isek, Batman bu belayı, inşallah en az hasarla def edecektir. Ama vurdumduymazlık gösterirsek, daha tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalabiliriz. Bu mücadelede muhtarlarımıza çok büyük iş düşüyor.” diye konuştu.  

Daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, Covid-19 salgınına karşı Batman'da alınan tedbirler ve yürütülen çalışmaları ilişkin muhtarları bilgilendirerek, virüs salgını ile mücadelede muhtarların desteğinin şart olduğunun altını çizdi. 

Konuşmaların ardından Vali Şahin, muhtarların sorun ve taleplerini dinledikten sonra toplantı sona erdi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler