Valilik boğulmalara karşı uyardı

​Siirt Valiliği, önceki yıllarda yaşanan boğulma olaylarının yaşanmaması ve boğulma olaylarının önlenmesi amacıyla uyarıda bulundu.

Yaz aylarında vatandaşların gerek piknik gerekse serinlemek amacıyla Botan Çayı havzasında suya girdikleri, bununda büyük bir boğulma riski oluşturduğunu belirten Valilik, önceki yıllarda yaşanan boğulma olaylarının yaşanmaması için vatandaşların dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

Konuyla ilgili Siirt Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz sınırları içerisinde bulunan Alkumru Barajı ve Hidroelektrik Santrallerinin, feyezan dönemi süresince 15 Mart-30 Haziran ve özellikle yaz aylarında vatandaşların gerek piknik gerekse serinlemek amacıyla Botan Çayı havzasında suya girdikleri, bununda vatandaşlarımız açısından büyük bir risk oluşturduğu anlaşılmıştır." denildi.

Çocukların uyarılması gerektiği vurgulanan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi: "İlimiz sınırları içerisinde bulunan tüm Baraj ve Hidroelektrik Santrallerinin havzalarında önceki yıllarda yaşanan boğulma olaylarının yaşanmaması ve boğulma olaylarının önlenmesi, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliklerinin sağlanması bakımından halkımızın, dikkatli olması, çocukların bu konuda aileleri tarafından uyarılmaları büyük önem taşımaktadır."

Açıklamanın devamında, baraj, gölet ve sulama kanallarında boğulma olaylarının bir daha yaşanmaması için vatandaşların konuya gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiği kaydedildi. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler