Valilikten anız yakanlara uyarı

Anız yangınlarıyla ilgili açıklama yapan Diyarbakır Valiliği, anız yakanlara karşı kanuni işlemlerin tereddüt edilmeksizin uygulanacağını bildirdi.

Diyarbakır Valiliği tarafından, meydana gelmesi durumunda doğada ve toprak yapısında birçok olumsuzluk ortaya çıkan, insan sağlığı için tehdit oluşturan anız yangınlarıyla ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Hasat sezonunun başlamasıyla birlikte muhtemel anız yangınlarının önüne geçilmesi amacıyla 12 Haziran 2018 tarih ve 2018/2 numaralı Anız Yangınları Önlenmesi Çalışmalarına İlişkin Valilik Tebliği yayımlandığının hatırlatıldığı açıklamada, konuyla ilgili gelen ihbar ve şikâyetlerin arttığı vurgulandı.

Açıklamada, "Konuyla ilgili olarak valiliğimize gelen ihbar ve şikâyetlerin artması sebebiyle anız yangınları ile mücadele en üst seviyeye çıkarılacaktır. Anız yangınları ile mücadelede emniyet ve jandarma ekipleri konunun üzerinde hassasiyetle duracak, anız yakanlara karşı kanuni işlemler tereddüt edilmeksizin uygulanacaktır." denildi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler