Valilikten sağduyu çağrısı

Şanlıurfa Valiliği, dün 2 kişinin hayatını kaybetmesine ve 4 kişi yaralanmasına neden olan kavgayla ilgili Şanlıurfalıları sağduyulu olmaları konusunda uyardı.

Şanlıurfa Valiliği yaptığı yazılı açıklamada, dün Osmanlı Mahalle’sinden meydan gelen ve kişinin hayatını kaybetmesine ve 4 kişi yaralanmasına neden olan kavganın ardından kentte süren gerginlikten dolayı Şanlıurfalıları sağduyulu olmalarına davet etti.

Olaya karışan 8 Suriyelinin gözaltına alındığı ifade edilen açıklamada, “Dün akşam saatlerinde ilimiz Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesinde Suriye uyruklu gençlerle mahalleli gençler arasında yaşanan tartışma sonucu çıkan ve ailelerin de karışması ile büyüyen kavga neticesinde; Suriye uyruklu bir şahsın tabancayla ateş etmesi sonucu 2 vatandaşımız vefat etmiş, 3 vatandaşımız da yaralanmıştır. Yaralı vatandaşlarımız devlet hastanelerimizde tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili 5’i erkek, 3’ü kadın olmak üzere 8 Suriyeli şahıs olayda kullanılan silahla birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır.  Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesi başta olmak üzere il genelinde her türlü güvenlik önlemleri alınmış ve gerekli adli ve idari soruşturmalar başlatılmıştır.” denildi. 

“Olayla ilgili 5’i erkek, 3’ü kadın 8 Suriyeli şahıs gözaltına alınmıştır”

Şanlıurfalıları sağduyulu olma konusunda uyaran açıklamada, “Ülkelerinden ayrılmak zorunda kalan ve 7 yıldır Şanlıurfa’ya sığınan Suriyeli kardeşlerimize misafirperverliğin ve Ensar vasfının en güzel örneğini sergileyen Şanlıurfalı kardeşlerimizin bu kritik dönemde bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daha büyük bir sükûnet ve sağduyuyla hareket edeceklerine inanıyor, vatandaşlarımızın olası tahrik ve provokasyonlara prim vermemelerini ve özellikle sosyal medya üzerinden yayılmaya çalışılan yanlış ve asılsız haberlere itibar etmemelerini diliyorum.” ifadelerine yer verildi. (Hüseyin Sayhar-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler