Valilikten 'toplanmayan çöp' açıklaması

Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi’nin temizlik ve ulaşım hizmetlerini 2 gün süreyle vermeme kararı almasına ilişkin açıklama yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesinin, Kanun Hükmünde Kararname ile bazı ilçe belediyelerine kayyum atamasını bahane ederek temizlik hizmetini durdurması kentte çöp yığınları oluşturdu. Van Valiliği, temizlik hizmetini durdurmasına ilişkin açıklama yaptı.

Konuyla ilgili Van Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimiz İpekyolu, Edremit, Erciş ve özalp Belediye Başkanları yapmış oldukları özerklik açıklamaları nedeniyle TCK 302/1 madde gereğince terör suçundan tutuklanmışlar ve İçişleri Bakanlığınca görevden uzaklaştırılmışlardır. 674 Sayılı KHK`nin amir hükmü gereğince bu belediye başkanlıklarına 11 Eylül 2016 günü Valiliğimizce belediye başkan vekilleri atanmıştır. Atanan başkan vekilleri hizmetlerini en iyi şekilde yürütmek ve kamu kaynaklarını hizmete dönüştürmek gayreti içindedirler." denildi.

Yapılan açıklamanın devamında ise "Bu atamaları protesto etmek ve görevden alınan belediye başkanlarına destek olmak amacı ile Van Büyükşehir Belediyesi'nin temizlik ve ulaşım hizmetlerini 2 gün süreyle vermeme kararı aldığı öğrenilmiştir." İfadelerine yer verdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler