Van’ın Başkale ilçesinde PKK'ye yönelik yapılan operasyonda patlayıcı yapımında kullanılan 3 bin kilogram suni gübre ele geçirildi.

Van Valiliği tarafımdan yapılan açıklamada; PKK'nin faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Başkale ilçesi kırsalında toprağa gömülü vaziyette çok miktarda suni gübrenin olduğu bilgisinin alındığı belirtildi.

Gübrenin el yapımı patlayıcı yapımında kullanılacağı ve askeri tesislere, Kamu kurum ve kuruluşlar ile vatandaşlara yönelik saldırılar için kullanılacağı bilgisinin elde edildiği belirtilen açıklamada, "Söz konusu bölgede bulunan gübrelerin tespit edilip imha edilmesi maksadıyla; 25 Haziran 2020 tarihinde operasyonu icra edildiği, icra edilen operasyon neticesinde; 3 bin kilogram suni gübre (Kükürtlü Kompoze cinsi) toprağa gömülü olarak ele geçirilmiştir." denildi.

Şüphelilerin tespiti ile ilgili, gübrenin üretildiği ilk noktadan dağıtımının yapıldığı son noktaya kadar yapılan araştırma neticesinde nihai satış noktasının tespit edilmiş olup adli soruşturma başlatıldığı bildirildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler