Van’da 100 kilo eroin ele geçirildi

Van’da polis ekipleri tarafından yapılan birbirinden farklı 3 ayrı operasyonda 100 kilo 930 gram eroin ele geçirildi.

Van Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından uyuşturucu tacirlerine yönelik başlatılan operasyonlar devam ediyor. Polis tarafından yapılan birbirinden farklı 3 ayrı operasyonda 100 kilo 930 gram eroin ele geçirilirken, olayla ilgili olduğu belirtilen 9 kişi gözaltına alındı.

Konu ile ilgili olarak Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Van il merkezinde yapılan 3 ayrı planlı ve müşterek operasyonda 197 paket halinde toplam 100 kilo 930 gram eroin ele geçirildiği, olayla ilgisi bulunan 9 şüpheli şahsın ise gözaltına alındığı belirtildi.

İlk olayın 26 Mart 2018 günü saat 23.00 sıralarında Van-Başkale karayolu üzerinde meydana geldiği belirtilen açıklamada, Başkale’den 4 ayrı otomobilin birlikte Van merkezine doğru seyir halinde oldukları, bu durumdan şüphelenen polisin araçları takibe aldıkları ve şehir merkezine yakın bir yerde araçları durdurarak arama yaptığı belirtildi.

Açıklamada, “Dedektör köpek Alfa’nın da katıldığı aramada otomobillerden birinin tabanında zulalanmış 180 paket halinde 92 kilo 60 gram eroin maddesi ele geçirildi. Eroin ve otomobile el konulurken, bu 4 otomobilde bulunan 7 kişi de gözaltına alındı" denildi.

Açıklamanın devamında ise yapılan ikinci operasyon hakkında şu bilgilere yer verildi: “2’inci olay ise 26.03.2018 günü saat 18.30 sıralarında Edremit ilçesinde meydana geldi. 33 plakalı TIR ilçe girişindeki uygulama noktasında durdurularak ’Şila’ isimli narkotik dedektör köpekle arama yapıldı. Yapılan aramada tırın kupa kısmında bulunan yastık içerisine gizlenmiş 8 paket halinde 4 kilo 170 gram eroin maddesi ele geçirildi. Erin paketlerine el konulurken TIR’da bulunan 2 kişi gözaltına alındı." denildi.

Son operasyonda da 4 kilo 700 gram eroin ele geçirildiği belirtilen açıklamada, “Operasyonlarda toplamda 100 kilo 930 gram eroin ele geçirilmiştir.  Olaylarla ilgili olarak da 9 kişinin gözaltına alındığı ve soruşturmaların da çok yönlü olarak devam ettiği belirtildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler