Van’da kaçırılma olayıyla ilgili bir kişi tutuklandı

​Van’ın İpekyolu ilçesinde bir kadının kaçırılması olayı ile ilgili bir kişi tutuklandı.

11 Ekim 2017 günü saat 07.00 sıralarında İpekyolu ilçesi Bostaniçi Mahallesi'nde otobüs bekleyen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencisi olan P.K. isimli bayanın kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce zorla araca bindirilerek kaçırılması olayıyla ilgili bir kişi tutuklandı.

Van Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerimizce; Olay ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda, olayın failinin P.K. isimli bayanı daha önce evlenme amaçlı ailesinden isteyen,  ancak olumsuz yanıt alması üzerine mağdurun peşini bırakmayan M.G. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir.  Mağdur P.K. isimli bayanın kurtarılması ve olayın şüphelisi olan M.G. isimli şahsın yakalanmasına yönelik yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda; 13 Ekim 2017 günü yapılan operasyonda alıkonulan P.K. ve olayın şüphelisi olan M.G.  isimli şahıslar Erçek Gölü civarı Beybucağı mevkiinde ele geçirilmiştir.” denildi.

Mağdur P.K. isimli bayanın alınan beyanında zorla kaçırıldığını ve şikâyetçi olduğunu beyan etmesi üzerine; şüpheli M.G. isimli şahıs ile kaçırma olayında yardımı olan şüphelinin kardeşleri olan Ö.G. ve C.G. yakalanarak gözaltına alındığı ifade edildi.

Gözaltına alınan M.G. Ö.G. ve C.G. isimli şüpheli şahıslar için haklarında tanzim edilen tahkikat evrakları ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca; C.G. isimli şüpheli şahıssın Cumhuriyet Başsavcılığınca Serbest, Ö.G. isimli şahsın Adli Kontrol Kararı İle Serbest ve M.G. isimli şüphelinin ise tutuklandığı belirtildi. (İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler