https://ilkha.com/files/news/thumb/Van’da PKK operasyonu: 3 tutuklama

​Van'da geçtiğimiz günlerde PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheli tutuklanırken 3'ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Van'da 8 Ocak'ta PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 şüpheliden 3'ü tutuklanırken 3'de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili Van İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "08 Ocak 2018 günü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, PKK/KCK silahlı terör örgütü adına kırsal alanda eğitim alıp, faaliyetlerini yürüten ve günümüz itibariyle kırsaldan dönen şüphelilere yönelik yapılan eş zamanlı operasyonda; Y.Ö, V.K, D.S, İ.O, Serdar D. ve S.D. isimli 6 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı." denildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin ikamet, işyeri ve üst aramalarında, çok sayıda dijital materyal ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

Gözaltına alınan Y.Ö, V.K, D.S, İ.O, Serdar D. ve S.D. isimli 6 şüpheli hakkında tanzim edilen tahkikat evrakı ile birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca İ.O, Serdar D. ve S.D. isimli 3 şüpheli Adli Kontrol Kararı İle Serbest, Y.Ö, V.K. ve D.S. isimli 3 şüpheli ise tutuklandığı ifade edildi.  (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler