Van’da şiddetli rüzgâr ve fırtına

Van’da etkili olan şiddetli rüzgâr ve fırtına sebebiyle çatılar uçarken, devrilen elektrik direkleri sebebiyle kentin birçok ilçe ve mahallerine elektrik verilemedi.

Van’da etkili olan şiddetli rüzgâr ve fırtına sebebiyle çatılar uçtu, elektrik direkleri devrildi. Kentin birçok ilçe ve mahallerine ise elektrik verilemedi.

Şiddetli fırtına nedeniyle günlük hayat olumsuz etkilenirken, bazı evlerin çatıları uçtu, devrilen elektrik direkleri sebebiyle enerji hatları koptu, bazı yerlerde ise ağaçlar devrildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Van Elektrik Dağıtım A.Ş (VEDAŞ), kent genelinde etkili olan olumsuz hava şartları ve şiddetli fırtına nedeniyle şebekelerin bazı bölümlerinde arızalar yaşandığını açıkladı.

Merkez ve kırsal bölgelerde etkisini çok güçlü hissettiren şiddetli fırtınanın oluşturduğu elektrik şebekelerinin hasarlarını önlemek ekiplerin aralıksız çalıştığını belirten VEDAŞ, yaptığı açıklamada, “İlk andan itibaren tüm imkân ve kapasiteyle seferber olmuş vatandaşımızın can ve mal güvenliğini tehdit eden arızalara öncelik vererek onarımlara başlanmıştır. Olumsuz hava şartlarına rağmen mümkün olan en kısa sürede enerji akışı sağlanarak şebekelerimizin yüzde 95’i enerjilendirilmiştir. Kalan yüzde 5’lik kısmın enerjilendirilmesi için ekiplerimiz çok yoğun bir tempoda çalışmalarını aralıksız sürdürmektedir.” denildi.

Açıklamada ayrıca, arızaların yaşanması durumunda vatandaşların yere düşen iletkenlere temas etmemesi tavsiye edilerek, “Bu durumda 186 Çağrı Merkezimize ya da 0538 655 28 28 Whatsapp ihbar hattımıza bildirilmesini önemle rica ederiz.” denildi. (Yunus Tuğrul-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler