Van’da toprak muhafaza çalışmaları devam ediyor

​OGM, Van’da başlattığı 2017 yılı toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarına devam ediyor.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Van’da başlattığı 2017 yılı toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor.

Van’da 2017 yılı toprak muhafaza ve erozyon kontrolü programı kapsamında Dibekli ve Yukarı Güneyce Mahallelerinde 10 bin dekarlık alanda sel kontrol çalışmaları ile 450 kilometre teras, 2 bin 500 metreküp kuru duvar eşik ve 2 bin 200 metre kafes tel eşik yapım çalışmalarına devam ediliyor.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bakanlık olarak Türkiye genelinde toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarını ara vermeden sürdürdüklerini dile getirerek “Bölgelerin yapısına göre toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarını uyguluyoruz. Özellikle toprak yapısını korumak ve muhtemel sel felaketlerinin önüne geçmek için bu çalışmalarımızı büyük bir gayret içinde gerçekleştiriyoruz. Her yıl planlanan program çerçevesinde uygulamaya koyduğumuz toprak muhafaza ve erozyon kontrolü çalışmalarına, başta Van olmak üzere diğer şehirlerimizde de devam edeceğiz ve hedeflenen rakamlara ulaşacağız.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler