Viranşehir camilerinde ‘Yaz Kur’an Kursu’ heyecanı başladı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesi camilerinde bu gün itibariyle başlayan Yaz Kuran Kurslarına çocuklar akın etti.

Okulların tatil olmasıyla birlikte çocuklara yönelik camilerde başlatılan Yaz Kuran Kursları bu gün itibariyle başladı.

Yoğun bir ilginin olduğu gözlenen Yaz Kuran Kurslarına yönelik önerilerde bulunan öğreticiler, ailelerin bu fırsatı iyi bir şekilde değerlendirmesi ve daha duyarlı olması tavsiyesinde bulundular.

"Bu bir fırsattır"

Ailelere, "Bu fırsatı kaçırmayın ve çocuklarınızı dini eğitimlerini görmeleri için camilere gönderin" çağrısında bulunan Viranşehir Tepret Camii imamı İbrahim Akkuş, özellikle Kur'an öğrenimi hususunda velilerin daha duyarlı olmaları gerektiğini söyledi.

Akkuş, "Okullar kapandı ve bu gün itibariyle yaz Kur'an kursları başladı. Velilerimizden istirhamımız; çocuklarını açılan bu kurslara göndersinler. Bizler şahit oluyoruz, bu çocuklar burada dinini, diyanetini öğrenirken bunun yanında birçok şeyi de hayatlarına kazandırıyorlar. Ancak öbür tarafta, çocuklarını birkaç kuruş için işe gönderen yâda sokaklarda, internet kafelerde başıboş bırakan veliler bunun sıkıntısını ileri de yaşıyorlar. Ben, burada velilere çağrıda bulunuyorum: Bu bir fırsattır. Bizler için yatırımdır. Herkes çocuklarını camilere ve Kur'an kurslara göndersinler". Tavsiyesinde bulundu. (Sabri Acet - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler