Viranşehir’de ‘Bir öğrenci bir fidan’ kampanyası başlatıldı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde başlatılan ‘Bir öğrenci bir fidan’ kampanyası kapsamında 63 bin öğrenciye 63 bin fidan dağıtımına başlandı.

Viranşehir Kaymakamlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘60 bin öğrenciye 60 bin fidan' kampanyası kapsamında, düzenlenen törenle fidan dağıtımına başlandı.

Viranşehir Kaymakamlığı bahçesinde düzenlenen törenle başlatılan fidan kampanyasına Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, ilçe Kaymakamı ömer Çimşit, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Siraç Yolcu, Yazı İşleri Müdürü Haşim Yıldız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Ateş, İlçe Nüfus Müdürü Faysal Turan, Vergi Daire Müdürü Cengiz Kılıç, İlçe Müftü Vekili Şehmus Aslan, okul müdürleri, öğrenci ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Kaymakam Çimşit İlçe Tarım Müdürlüğü'ne teşekkür ederek şunları söyledi:

"Yeşil bir Viranşehir inşa etmek için İlçe Tarım Müdürlüğü ile birlikte bu projeyi hayata geçirdik. Orman Bölge Müdürlüğümüzden temin ettiğimiz, özellikle meyve fidanlarının ağırlıkta olduğu fidanları İlçede eğitim gören 63 bin öğrenciye dağıtacağız. ‘63 bin öğrenciye 63 bin fidan' kampanyasında bize her türlü desteği sağlayan Milletvekilimiz Sayın Mehmet Akyürek'e teşekkür ediyorum." dedi.
Kendilerine 60 bin fidandan aşağı düşmemek kaydı ile 200 bin fidan hedefi belirlediklerini kaydeden Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Dr. Siraç Yolcu, fidanları üreticiler ile kamu kurum ve kuruluşlarına dağıttıklarını söyledi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler